CL14A105MA5NANC
- Mfr.Part #
- CL14A105MA5NANC
- Manufacturer
- Samsung Electro-Mechanics
- Package/Case
- Datasheet
CL14A105MA5NANC
- Description
- CAP ARRAY 1.0UF 25V X5R 0504
- Stock
- 790
- Quality
- Manufacturer :
- Samsung Electro-Mechanics
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 1µF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 2
- Package / Case :
- 0504 (1410 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Supplier Device Package :
- 0405 (1012 Metric)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V